סדנאות חווייתיות לשנה חדשה ופורייה!

  • סדנאות חדשות לגמרי שגיבשנו על ידי מיטב המומחים במיוחד בשבילכם!
  • סדנאות דגל ותיקות שממלאות מחדש בכל שנה כתות מלאות של תלמידים
  • הסדנאות החווייתיות שלנו הן: ציור, צבעי מים (אקוורל), פיסול במגוון מדיומים ועוד
  • סידרנו לכם פריסת שעות לאורך כל שעות היום!
  • וחללי עבודה מרווחים, נוחים ומאובזרים כיד המלך שלא תמצאו בשום מקום אחר בדרום. באחריות!

רוצים לשמוע עוד פרטים?

ועכשיו, הטבה מיוחדת לנרשמים עד ה1.8 – פטור מלא מדמי רישום! הירשמו עוד היום וחסכו!

פיסול בעיסת נייר

לראשונה במכללת קיי, סדנת פיסול בעיסת נייר! סדנת הפיסול בעיסת הנייר החדשה והמסקרנת שלנו תלמד אתכם לא רק שימוש בעיסת נייר אלא גם טכניקות מגוונות נוספות של שימוש בחומרים ממוחזרים ואלמנטים מקוריים ויצירתיים נוספים. נצלול אל תוך עולמם של החומרים ונכיר אותם היכרות מעמיקה. נלמד את מיומנויות הפיסול האמנותי בדגש על פרופורציות. נלמד גם את טכניקת הדקופאז' (חיתוך, גזירה והדבקה לקישוט ונוי) היפהפייה. מכלול המיומנות המעשיות שתרכשו בסדנה יפתחו בקרבכם את החשיבה היצירתית ותצאו מהסדנה הזאת מומחים בעיסת נייר!

ציור אקוורל

שאלתם את עצמכם פעם מה זה "אקוורל"? ובכן, פירוש המילה הוא 'צבעי מים' בשפה הצרפתית. נלמד את גמישות הקווים, הקצב והצבעוניות האופייניים לאקוורל. נלמד את השימוש בצבעים חמים אל מול צבעים קרים ונלמד כיצד מבצעים ערבוב צבעים נכון. נלמד לייצר באמצעות האקוורל אפקטים ונכיר את המרקמים השונים שניתן לייצר על ידי שימוש בצבעי מים. אם כל זה לא מספיק - נקח אתכם למסע מרתק בעולם של טכניקת הציפוי. התכוננו לביקור מעמיק, מרגש ובעיקר מלמד בעולם העשיר, העדין והנעים של האקוורל. את הסדנה תעביר המורה אולגה סבצ'רניק, אמנית אקוורל מהבולטות בארצנו, חברת אגודת הציירים והפסלים בישראל.

קדרות

קדרות היא אמנות של יצירת כלים מחרס. המפגש עם החומר על האבניים הוא בלתי אמצעי, וככזה, הוא מפעיל את כל החושים. הקדרות היא טכניקה סקסית שמגלמת בתוכה תשוקה, רגש, מרכוז שהוא מדיטטיבי כמעט ומעל הכל את האפשרות לתעל לתוך החומר את כל עולמי הפנימי תוך עשייה שכולה על טהרת הריכוז והעדינות. בסדנה נתור אחר הצורה המושלמת. הרעיון הוא לייצר כלים שישמשו אותנו לאחר מכן בחיי היומיום כמו למשל ספל, קומקום או קדרה מעשה ידנו! נלמד לישה, בניית צורות שונות, עיטור וזיגוג. הקורס יתאים למתחילים ולמתקדמים והתכנית תהייה פרטנית ואישית בהתאם לצרכיו ורצונותיו של התלמיד. את הסדנה תעביר הילה דרור גליקסמן, קדרית ובוגרת המחלקה לעיצוב קרמי בצלאל.

ציור בשמן

ערבוב של שמן בדחיסות מתאימה עם פיגמנטים צבעוניים הוא הבסיס לשיטה. הפטנט הזה הווה פלטפורמה פשוטה מאין כמותה שבאמצעותה יצרו אמנים שונים לאורך ההיסטוריה עולמות שלמים. הסדנה יסודית ומקיפה ומתאימה לכל הרמות. מטרות הסדנה תהיינה לימוד יסודות הציור והתוודעות לטכניקות ציור מגוונות תוך התנסות בחומרים שונים. נכיר את מושגי היסוד המרכזיים בתחום שלנו: קו, נפח, אור וצל, פרופורציות, קומפוזיציה ופרספקטיבה. לצד אלו נעמיק גם בהכרת החומרים שאנו זקוקים להם עבור תהליך הציור: צבעי שמן, מדללים, שפכטלים, מכחולים וכי"ב. לאחר שנכיר את כל המושגים והחומרים נגש ללמוד את הטכניקות השונות לציור בשמן.את הסדנה תעביר אנסטסיה פולונסקי. אמנית המתמחה בציור ריאליסטי בשלל טכניקות, מאיירת ומורה לאמנות. חברה באגודת הציירים והפסלים בישראל. אנסטסיה השתתפה בתערוכות רבות בישראל ובחו"ל.

פיסול במגוון מדיומים

השינויים וההתחדשות הטכנולוגית של המאה העשרים וה-21 לא פוסחים על טכניקת הפיסול ואנחנו עדים לשינויים מעניינים שמעצבים מחדש את פני עולם הפיסול לכדי אמנות עדכנית ומודרנית. יצרנו עבורכם סדנה מרתקת ומקצועית שמפגישה את שני העולמות: הקלאסי והמודרני. למי שלא התוודע לפיסול בעבר, מדובר בטכניקה שנחשבת ל"עבודה השחורה" של עולם האמנות. זה לא פשוט, מצריך לעיתים מאמץ פיזי אבל ביחס ישר זו גם אחת האמנויות הכי מספקות עבור היוצר. הסדנה תקנה לכם מיומנויות וכלים לעבודה מגוונת בפיסול ותבליט. נכיר גישות ושיטות עבודה שונות ונשתמש במגוון רחב של חומרים וטכניקות. ביניהן: יציקת גבס, עבודה בבטון, פיסול בחימר, בניית קונסטרוקציות בחוטי ברזל ועוד. הסדנה תנחיל דרך עבודה מסודרת החל משלב תכנון המודל ועד ליצירות המוגמרות שלכם, גם בפיסול וגם בתבליט! לצד העבודה המעשית ישולבו גם הרצאות חווייתיות שיקחו אתכם למסע מרתק בעולם הפיסול. את הסדנה יעביר שחר קנפו, מורה לאמנות, מדריך פדגוגי להוראת אמנות, חוקר פיסול מודרני ויוצר.

פסיפס

אחת האמנויות הכי יפות, צבעוניות ומרשימות לעין היא פסיפס. היא הולכת עם התרבות האנושית עוד מימיי העת העתיקה ביותר ונחשבה תמיד לסממן של יופי, טוב טעם ויוקרה. בסדנה נתמקד במספר ערוצים: לימוד השיטות השונות ליצירת הפסיפס ולציפוי המצעים, הכרות עם החומרים השונים שניתן להשתמש בהם, היכרות עם כלי החיתוך המגוונים והטכניקות שהם מצריכים. את תורת הפסיפס נלמד יחד ואת ההתנסות המעשית נעשה כל אחד לחוד. כל אחד מהתלמידים יצלול אל תוך עולם יצירתו האישי במטרה לפתח פרויקט פסיפס אישי משלו. במסגרת הסדנה נתנסה בטכניקת Gaudi המפורסמת וגם נלמד לעבוד עם מצעים שונים: לוחות עץ, מוצרים תלת מימדיים, כדים, קירות בטון. כמו כן, נתנסה בהנחת קוביות הפסיפס בטכניקות שונות. תלמידי הסדנה ייצרו יחד פרויקט גמר מרגש ובעל חשיבות: קישוט קירות החוץ של מכללת קיי. את הסדנה תעביר דינה פריד, אמנית ויוצרת מוכרת שמלבד ההיכרות העמוקה שלמה עם טכניקות הפסיפס השונות, גם פיתחה

תלמידים מספרים

חגית שמעוני - תלמידה

שמי חגית שמעוני למדתי במכללת קיי אשר נמצאת בבאר שבע . במכללה לאומנות חזותית במשך 3 שנים כמדריכה מוסמכת לאמנות . התחברתי לקורס פסיפס מכמה סיבות:

1. המורה שהייתה לאורך כל הקורס סבלנית כלפיי, לימדה טכניקות מגוונות ומשונות.
2. הייתה במורה גם הגמישות שאיפשרה לי לבחור מה מתאים עבורי.
3. וכן התחברתי לצבעים המגוונים שיש בפסיפס ולטכניקות שאפשר לעשות בעבודה עם הפסיפס .

בחרתי ,במסלול של אמנות מכיון שרציתי לעבור חוויה מתקנת אשר חוויתי בילדות בבית ספר יסודי . בתחילת הלימודים הייתי בשוק ואפילו נכנסתי ללחץ . אבל לאט לאט למדתי לשחרר ולנסות לעבור את הלימודים עם המון פחדים וחששות . אין ספק שעברתי תהליך גם רגשי וגם לימודי. שאיפשר ללמוד על עצמי על אנשים ועל החיים .😉

אהבתם?

מלאו את הטופס הבא ואנחנו נשמח לחזור אליכם

גלריית תמונות